INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W dniu 1 września 2022 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.

Przed uroczystością uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, podczas której ksiądz proboszcz poświęcił plecaki naszym uczniom.

Uroczystość szkolną uświetnili goście: pani Monika Tarnowska, sekretarz Gminy Biesiekierz, pani Agnieszka Hryniewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz oraz ksiądz proboszcz Zbigniew Kukiel. Bardzo było nam miło gościć także przybyłych Rodziców naszych uczniów.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i uczczenia poległych podczas II wojny światowej minutą ciszy, wysłuchaliśmy słów skierowanych do nas przez panią Roksanę Kaczmarek – Cichosz, dyrektor naszej szkoły.

W swoim powitaniu, pani dyrektor podkreśliła obecność nowych uczniów oraz uczniów z Ukrainy życząc „Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, powodzenia, sukcesów, pozytywnej energii oraz nowych umiejętności. Niech szkoła będzie dla Was Wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem”. Kończąc życzenia dla wszystkich cytatem Alberta Einsteina, „Umysł jest jak spadochron. Najlepiej działa wtedy, kiedy jest otwarty”, obyśmy się nie bali zmian i byli na zmiany otwarci.

Okres wakacji przebiegał w naszej szkole pod znakiem remontu, w którym pomagali Rodzice naszych uczniów, dlatego pani dyrektor złożyła szczególne podziękowania pani Dorocie Stochle, panu Dominikowi Hoffmanowi, pani Dorocie Kazimierskiej – Otłowskiej, pani Marioli Szymczak, pani Iwonie Długopolskiej, pani Edycie Chudzyńskiej, pani Anecie Orlikowskiej, Pani Marcie Łabie, panu Franciszkowi Łabie, Panu Piotrowi Firze, Sebastianowi Łabie, panu Rafałowi Kucharskiemu, Panu Arkadiuszowi Krakowiakowi,  panu Krzysztofowi Sobierajskiemu, panu Norbertowi Puścianowi, a także państwu Edycie i Waldemarowi Girczys oraz Dorocie i Dariuszowi Gilich. Podziękowania zostały skierowane również do pracowników Gminnych Służb Technicznych i Komunalnych, w szczególności do pana Damiana, Krzysztofa, Michała, Łukasza oraz Ireneusza Drożdżala.

Następnie pani dyrektor przedstawiła kadrę pedagogiczną wyróżniając nauczycieli przygotowujących naszych uczniów do egzaminu ósmoklasisty, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki z każdego przedmiotu. Naszych absolwentów prowadziły: pani Aneta Pettin, pani Marzena Jurkowska, pani Roksana Kaczmarek – Cichosz oraz pani Agnieszka Bokiej i Katarzyna Szczepanik. Pani dyrektor pogratulowała także nauczycielom, którzy zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego: pani Marioli Szymczak, pani Sabinie Ogórkiewicz – Baran oraz księdzu Przemysławowi Pobiedze.

Kolejnym punktem naszej uroczystości było odczytanie listów. Pani Iwona Długopolska zapoznała nas z listem Kurator Oświaty w Szczecinie, pani Magdaleny Zarębskiej- Kuleszy, a pani Katarzyna Gałązka odczytała list Posła na Sejm RP, pana Piotra Benedykta Zientarskiego i senatora RP, pana Stanisława Gawłowskiego.

Wzruszającą chwilą był moment wystąpienia naszych pierwszoklasistów, którzy otrzymali podarunki od Rady Rodziców wręczane przez ich pierwszą wychowawczynię, panią Joannę Talkowską. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ten miły gest.

Wszystkim naszym uczniom życzymy powodzenia, sukcesów oraz pozytywnej energii w zdobywaniu nowych umiejętności.