W UROCZYSTYM NASTROJU

Dnia 10 listopada 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji sale lekcyjne i korytarze zostały odświętnie przyozdobione dekoracjami w barwach bieli i czerwieni. Uczniowie wykonali piękne plakaty i przygotowali ciekawe pokazy multimedialne na temat Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia, na każdej przerwie rozbrzmiewały pieśni patriotyczne, co dodatkowo podkreślało uroczysty nastój. O godzinie 11.11w ramach akcji „Szkoła do hymnu” cała nasza społeczność odśpiewała hymn państwowy. Następnie uczniowie klas I- III, z flagami i balonami w dłoniach, udali się pod Obelisk Pierwszych Osadników, gdzie uczestniczyliśmy w gminnych obchodach Święta Niepodległości.  Po przemowie wójta Gminy Biesiekierz Andrzeja Leśniewicza i wspólnym odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się część artystyczna „Dzieci dla Niepodległej”. Nasze maluchy odśpiewały żwawo pieśń patriotyczną „Przybyli ułani pod okienko” oraz piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. To był dla nas bardzo wyjątkowy, radosny dzień, który wpisał się w nasze myśli i serca barwą białą i czerwoną.

Zespół ds. promocji szkoły