NAJMŁODSI POZNAJĄ HISTORIĘ ŻYCIA BYŁYCH NAUCZYCIELI

14.10.2021. Jak każdego roku Nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili groby nauczycieli pochowanych na cmentarzu w Biesiekierzu

Panie Małgorzata Rzeszutek i Jolanta Kostecka opowiedziały uczniom o życiu i pracy założycieli naszej szkoły Państwu Marii i Józefie Kłyszejko. Przybliżyły również historię życia byłych nauczycieli: Teodozji Kwasigroch, Marii Łońskiej oraz księdza prałata Jana Guzowskiego.  Dzieci przyniosły na ten dzień znicze, które zapaliły na grobach. Ten symbol zapalonego znicza, to wyrażenie naszej pamięci o zmarłych. Zależy nam, aby Nasi uczniowie zostali wychowani w duchu szacunku do tradycji i kultury tak, aby szkoła wzmacniała przywiązanie do kraju, jak również naszej małej ojczyzny.

Był to również czas, kiedy uczniowie mogli opowiedzieć o swoich bliskich pochowanych na cmentarzu i odwiedzenia ich, jak również zapalenia znicza.

Sabina Ogórkiewicz – Baran

Rzeszutek Małgorzata