DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października jest dla nas wyjątkowym dniem. To właśnie wtedy uczniowie mogą podziękować nauczycielom za włożony trud i ciężką pracę.

Uczniowie wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu uczcili to święto na wesoło. Obchody rozpoczęły się od scenki, która humorystycznie przedstawiała lekcję j. polskiego oraz jeden dzień z życia polonisty i jego zmagania z niesfornymi dziećmi.

Drugim etapem był konkurs pt Śpiewać każdy może. Udział wzięły dwa zespoły: nauczyciele w składzie: P. Dyrektor Anna Piotrowicz, P. Roksana Kaczmarek - Cichosz, P. Marzena Jurkowska, P. Agnieszka Ławrynowicz. Drugą drużyną byli uczniowie w składzie: Nikola Szczuka, Zuzanna Łosiak i Martyna Szeląg. Konkurencji było sześć. Należało m.in. zgadnąć, co to za melodia, tytuł piosenki z obrazka, dośpiewać resztę piosenki.

Zespoły oraz publiczność rozśpiewały się na dobre. Przypomnieliśmy sobie piosenki z dzieciństwa, z lat 90-tych oraz nowoczesne.

Zabawa była udana. Ostatecznie zwycięzcami została drużyna nauczycieli.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej zakończyła muzyczna niespodzianka przygotowana przez uczennice klasy VI, które śpiewająco przekazały życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.

Anna Felczak
Anetta Petin