WARSZTATY PROFILAKTYCZNE - ŚRODKI PSYCHOAKTYWNE

30 maja 2014 r. uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach, mających na celu uświadomienie im zagrożeń i konsekwencji spożywania środków psychoaktywnych.

Piątoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której poznali definicję uzależnienia, typy uzależnień od środków psychoaktywnych, powody sięgania po używki, podział substancji wspomagających, fazy używania środków psychoaktywnych, sposoby interwencji koleżeńskiej, mechanizm zaprzeczeń, porady jak przygotować się do odmowy.

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że UZALEŻNIENIE JEST NIEWOLĄ. Następnie wzięli udział w scence, w której jedna osoba nakłaniała do spróbowania np. dopalaczy, druga zaś starała się odmówić. Zajęcia wzbogacone zostały o test psychologiczny, służący określeniu skali problemu w klasie V. Uczniowie otrzymali także broszury: Dopalacze? Większość nie bierze!, Marihuana? To mnie nie kręci!

Katarzyna Grzegrzółka