Projekt "Wespół w Zespół z Matematyką bez Granic" informacja o realizacji zadań w roku szkolnym 2010/2011

Projekt "Wespół w Zespół z Matematyką bez Granic"

informacja o realizacji zadań w roku szkolnym 2010/2011

Jest to drugi rok naszego udziału w projekcie. W bieżącym roku szkolnym pracowaliśmy pod hasłem Matematyczne zmagania. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas V pracowali w grupach. Zrealizowaliśmy aż 8 pakietów edukacyjnych - były to:

1. Pola małe i duże

2. Wokół dzielników i wielokrotności

3. Z logiką na Ty

4. Czas to pieniądz

5. Całości, części, kawałki

6. Zabawy figurami

7. Z przecinkiem przez świat

8. Pola, ary, hektary

W ramach udziału w projekcie prowadzony jest ranking klas - dzięki temu mamy informację zwrotną o tym, jak sobie radzimy z rozwiązywaniem zadań matematycznych. Miejsce w rankingu jest przyznawane dla każdego pakietu osobno oraz jako podsumowanie całorocznej pracy. Określa je liczba zdobytych punktów za rozwiązane zadania.

Oto nasze wyniki - nasz wielki sukces:

Dodatkowo w marcu bieżącego roku przystąpiliśmy do Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez Granic Junior - edycja polska 2010/2011. Uczestniczyło w nim 341 klas w całym kraju, w tym były 23 klasy z województwa zachodniopomorskiego.

Oto nasze wyniki i nasz kolejny wielki sukces:

Liczba zdobytych punktów:

Średni wynik w wojew. = 25 pkt

% max punktów (na 45pkt):

Lokata w województwie:

Na 23

klasy z 16 szkół

Lokata w regionie:

Na 109

klas z 58

szkół

Lokata w kraju:

Na 341 klas ze 136 szkół

Powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej Projektu : www.wzmbg.pl

Serdecznie zachęcam do odwiedzania tej strony - m.in. w galerii można zobaczyć nasze zdjęcia.

Marzena Jurkowska

nauczyciel matematyki