DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO

30 MAJ 2014

W dniu 30 maja 2014 w naszej szkole odbył się Dzień Bociana Białego. Święto zostało ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura w 2003 roku i przypada 31 maja.

Dzień Bociana stanowi okazję do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce jakie ptak ten zajmuje w naszej polskiej kulturze i krajobrazie, na jego zagrożenia i potrzebę ochrony. Obchody święta rozpoczęto od pogadanki oraz prezentacji multimedialnej, która wzbogaciła wiedzę na temat życia bocianów. Uczniowie i przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły również zabawach ruchowych z bocianem w roli głównej. Na zakończenie dnia każda klasa wykonała swojego bociana.

Magdalena Sowa