RECYTATORZY NA START!

W maju 2014 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Gminnego Turnieju Recytatorskiego Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne.

Celem turnieju było rozwijanie zdolności recytatorskich wśród uczniów, rozbudzanie ich wrażliwości na piękno poezji i prozy, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz popularyzacja literatury.

W eliminacjach udział wzięło dziesięcioro uczniów z klas IV-VI. Laureatami zostali: I miejsce - Zuzanna Łosiak (kl. V), II miejsce - Martyna Szeląg (kl. V), III miejsce - Alicja Kowalska (kl. VIa). Jury konkursu przyznało także dwa wyróżnienia - Zuzannie Darosz (kl. VIa) i Katarzynie Pedrycz (kl. VIa).

Komisja doceniła zaangażowanie wszystkich recytatorów - otrzymali oni dyplomy i nagrody.

Ps. Miło mi poinformować, iż Laureatką Gminnego Turnieju Recytatorskiego Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne (w kategorii Ptaszki) została Alicja Kowalska. Ala reprezentowała naszą gminę w turnieju powiatowym, w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Katarzyna Grzegrzółka