WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KOSZALINIE

26 MAJ 2014

W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i II wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Uczniowie wzięli udział w pokazie sprzętu oraz pogadance na temat bezpieczeństwa i zadań strażaków.

Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda wielki strażacki samochód i zapoznać się z jego wnętrzem, mogły przymierzać hełmy strażackie oraz sprzęt na wozie bojowym. Oczywiście wejście do wozu strażackiego było podstawą , nie można byłoby nie skorzystać z takiej świetnej okazji aby poczuć się jak prawdziwy strażak wyjeżdżający do akcji ratowniczo-gaśniczej. Uczniowie dowiedzieli się także w jakich okolicznościach należy wezwać Straż Pożarną oraz tego, że strażacy, oprócz gaszenia pożarów są również wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta i potrafią sobie doskonale poradzić z rojem pszczół lub gniazdem szerszeni. Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą zawodu strażaka a numer alarmowy 112 nie był dla nich zagadką :-)... To było bardzo interesujące i ciekawe przeżycie dla wszystkich dzieci... a dla chłopców w szczególności!!!

Magdalena Sowa