BIEDRONKI I KRASNALE ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA ZNAJĄ DOSKONALE

Dziś w naszym oddziale przedszkolnym było smacznie, kolorowo a co najważniejsze bardzo zdrowo!!! W tym dniu odwiedzili nas na zajęciach nasi przyjaciele z grupy Krasnale z przedszkola z Mścic.

W trakcie zajęć przedszkolaki mogły wczuć się w role małych kucharzy i kucharek. Tego dnia obie grupy przygotowywały zdrowe potrawy - kolorowe szaszłyki. Przed rozpoczęciem działań kuchennych wszyscy dokładnie umyli rączki i siedli do swoich stolików, przy których czekały na nich różnokolorowe zdrowe owoce. Później już zostało tylko nakładanie owoców na patyczki :-). Ta czynność podobała się dzieciom najbardziej. Z uśmiechem na twarzy pracowały i patyczki zapełniały. Kiedy wszystkie owoce zostały już wykorzystane przedszkolaki uprzątnęły swoje stoliczki. Ukoronowaniem wspólnej pracy była prawdziwa uczta baltazara, czyli zjedzenie owocowej pyszności. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał Odznakę Zdrowego Przedszkolaka oraz pyszne jabłko.

Celem zajęć było między innymi uświadomienie dzieciom jak ważne jest spożywanie witamin dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, zachęcenie dzieci do spożywania owoców, wpajanie zasad higieny, podział owoców na krajowe i egzotyczne!!!

Było bardzo pysznie, zdrowo i mocno witaminkowo!!!

Dziękujemy Rodzicom z grupy Biedronki za zakup owoców i upieczenie pysznych babeczek.

Opracowanie: Magdalena Sowa