21 marca. Wiosna ach to Ty!!

Dzisiaj rano zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni... .

Wiosennie przebrani, wiosennie uśmiechnięci, z wiosennym słońcem rozpoczęliśmy ten dzień, pełen wrażeń, atrakcji i rozrywki.

Z samego rana cała szkoła uczestniczyła we wspólnej gimnastyce prowadzonej przez opiekuna samorządu uczniowskiego- p. Annę Felczak.

Tego dnia świętowaliśmy również Dzień Kota. Braliśmy udział w konkursach sprawnościowych: zwijanie kłębka na czas, picie mleka, szukanie myszy za pomocą znanej zabawy ciepło-zimno.

Uczennice klasy V ( Izabela Kozłowska, Martyna Szeląg oraz Rozalia Świokła) przedstawiły bajkę pt. Pan kotek był chory.

Po dniu kota, w przeddzień Światowego Dnia Wody przybliżyliśmy ideę tego święta. Nie zabrakło ciekawostek na temat wody: ile kosztuje najdroższa woda, ile metrów sześciennych zużywa statystyczny Polak. Nie mogło obyć się bez wodnych konkursów: strzału do celu za pomocą pistoletu na wodę, przelewanie wody sitkiem, rozprostowanie zamrożonych koszulek. Uczestnicy odpowiadali również na pytania dotyczące bohaterki naszego spotkania (naszej drogocennej H2O).

Na koniec udaliśmy się w kolorowym korowodzie na wiosenny spacer. Byliśmy przebrani w kapelusze, okulary przeciwsłoneczne oraz inne akcenty wiosny. Przedstawiciele klas wykonali i zabrali ze sobą marzanny - symbol zimy.

Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno,
Ciebie żegnamy
I wiosnę witamy.