KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

13 marca 2014r. odbył się w Szkole Podstawowej w Świeminie Gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni po eliminacjach szkolnych z klas IV - V, a byli to:

Paweł Lipiński kl. IV,
Izabela Kozłowska kl. V,
Maciej Piechota kl. IV.

Celem turnieju było kształtowanie umiejętności z zakresu ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, poznanie zasad postępowania na wypadek pożaru lub innego miejscowego zagrożenia. Uczestnicy odpowiadali również na pytania dotyczące tradycji i historii ruchu strażackiego w Polsce.

W kategorii szkół podstawowych
I miejsce zajął uczeń Naszej szkoły - Maciej Piechota.

Zdobywcy I i II miejsca będą reprezentować naszą gminę na turnieju powiatowym, który odbędzie się 12 kwietnia 2014 roku w Mścicach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie:
Opracowanie: Roksana Kaczmarek-Cichosz