Tydzień Promocji Zdrowia

W dniach 14 - 21 marca 2014 r. w klasach 0-VI w Szkole Podstawowej w Biesiekierzu odbyło się wiele ciekawych działań w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia.

Dzieci z klas 0-III ze szkoły w Parnowie w dniu 18 marca przygotowywały pyszne i zdrowe kanapki oraz wzięły udział w pogadance nt. zdrowego stylu życia. Wszyscy otrzymali od opiekuna PCK drobne upominki za udział w akcji Zdrowe śniadanie.

W klasach IV-VI Szkolne Koło PCK zrealizowało mnóstwo zajmujących zadań. Przy współpracy z Biblioteką Gminną 14 marca 2014 r. odbyła się m. in. Szkolna Olimpiada Promocji Zdrowia, której laureatami zostali: Alicja Kowalska, Igor Kowalczyk i Krystian Nadolny z klas VI. W dniu 21 marca 2014 ww. chłopcy wzięli udział w Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowia w ZR PCK w Koszalinie. Igor Kowalczyk zajął czwarte miejsce.

20 marca klasa ubrana była w konkretnym kolorze i przygotowała stoisko z plakatem i zdrową żywnością: klasa IV - ogórek, klasa V - marchewka, klasa VIa - jabłko i klasa VIb - banan. Odbyły się wówczas smaczne degustacje kanapek, sałatek, soków, ciast babeczek itp., a co z tym związane…doskonała zabawa.

21 marca uczniowie ze swoimi wychowawcami spożywali wspólne zdrowe i smaczne śniadania. Poza tym na lekcjach wychowania fizycznego odbyło się wiele ćwiczeń korekcyjnych, a nauczycielka przyrody i każda wychowawczyni przeprowadziła w klasach pogadanki poruszające tematykę promocji zdrowia: odżywianie, ruch, szkodliwość nałogów, higiena osobista i emocje.

Tydzień dobiegł końca, ale my bądźmy aktywni i zdrowi każdego dnia.
Smile

Justyna Smagieł