CZERWONY DZIEŃ - WALENTYNKI

14 LUTY 2014

W piątek 14 lutego w grupie dzieci z oddziału przedszkolnego odbył się kolejny z serii Kolorowych dni. Tym razem był to dzień czerwony - Walentynki. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na czerwono.

Czerwony kolor sprawił, iż w naszej grupie w tym dniu panowała szczególnie ciepła atmosfera, pomimo że za oknem wciąż trwa zima. Przy słowach piosenki Jedzie pociąg z daleka... przenieśliśmy się do Czerwonej Krainy w której czekały na nas serduszka - musieliśmy ich zebrać jak najwięcej. Dowiedzieliśmy się o zwyczajach walentynkowych, powiedzieliśmy sobie co to jest miłość i jak ją okazujemy oraz wzięliśmy udział w Walentynkowym Quizie - sprawdzenie wiadomości o bajkowych parach. Podsumowaniem dnia była praca plastyczna - ludzik z serc oraz wykonanie walentynkowego serduszka dla swoich bliskich. Wszystkie dzieci pełni zapału uczestniczyli w atrakcjach Czerwonego Dnia. Kolejny Czerwony Dzień już za rok.

Opracowanie: Magdalena Sowa