ZDROWY DESER OWOCOWY

07 LUTY 2014

Dziś w naszej grupie było smacznie, kolorowo a co najważniejsze bardzo zdrowo!!! W tym dniu przedszkolaki mogły wczuć się w role małych kucharzy i kucharek.

W grupie oddziału przedszkolnego na zajęciach dzieci przygotowywały zdrową galaretkę z owocami. Przed rozpoczęciem działań kuchennych wszyscy dokładnie umyli rączki i siedli do swoich stolików, przy których czekały na nich talerzyki. Później już zostało tylko krojenie owoców w drobną kosteczkę i wrzucanie ich do kolorowych miseczek Smile. Ta czynność podobała się dzieciom najbardziej. Kiedy wszystkie owoce zostały pokrojone dzieci uprzątnęły swoje stoliczki. Ukoronowaniem wspólnej pracy była prawdziwa uczta baltazara, czyli zjedzenie owocowej pyszności. Celem zajęć było między innymi uświadomienie dzieciom jak ważne jest spożywanie witamin dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, zachęcenie dzieci do spożywania owoców, wpajanie zasad higieny.

Było bardzo pysznie, zdrowo i mocno witaminkowo!!!

Opracowanie: Magdalena Sowa