XVI Zimowy Rajd Pieszy

Ósmego lutego uczniowie naszej szkoły razem z opiekunami byli na XVI Zimowym Rajdzie Pieszym Szlakiem Nadmorskim. Trasa rajdu to Gąski spod latarni morskiej-Pleśna -ujście rzeki Czerwonej a meta była w Zespole Szkół w Ustroniu Morskim.

Przeszliśmy trasę plażą nad samym zimowym Bałtykiem. Mierzyła ona 10 kilometrów.Widoki były bardzo ładne. Pogoda była prawie wiosenna, chociaż miejscami piasek był oblodzony i nogi same się ślizgały. Wszyscy nasi uczniowie dzielnie ją pokonali.

Na mecie czekał na nas ciepły posiłek a później konkurs krajoznawczy (informacje o mijanych miejscowościach, parku krajoznawczym, pomnikach przyrody). W konkursie wzięły udział dwie uczennice w grupie starszej i młodszej.

W grupie młodszej Aleksandra Hryniewicz zajęła II miejsce - gratulujemy!

Taki rajd to dobry sposób na czynne spędzenie wolnej soboty.

Opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego:
Małgorzata Rzeszutek, Jolanta Kostecka