UWAGA! FONOHOLIZM

W styczniu 2014 r. zorganizowaliśmy w Naszej szkole Dni bez telefonu komórkowego.

Pedagog przeprowadził zajęcia poświęcone problemowi fonoholizmu - uzależnienia od telefonu komórkowego. Uświadomił uczniom zagrożenia, jakie niesie za sobą zbyt częste, bezrefleksyjne używanie telefonów. Pokazał mechanizm uzależnienia od aplikacji telefonicznych. Wskazał, jak świadomie i mądrze korzystać z telefonów i poszukiwać za ich pośrednictwem treści wartościowych.

Następnie przeprowadzono wśród uczniów ankietę Fonoholizm w naszej szkole, która miała na celu pomóc dzieciom przyjrzeć się ich nawykom związanym z używaniem telefonów komórkowych oraz pozwolić nauczycielom zdiagnozować, jak często uczniowie korzystają z telefonów.

Podsumowaniem akcji był konkurs literacko-plastyczny na plakat Dzień bez telefonu komórkowego w Naszej szkole. Uczniowie wykonali bardzo interesujące prace różnymi technikami. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, podkreślając jednocześnie wyjątkowość prac: Eryka Wilczka z kl. VI a, Igora Kowalczyka z kl. VI b oraz Aleksandry Hałuszki z kl. VI b.

Katarzyna Grzegrzółka