ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE

Gimnastyka to podstawa, to dla zucha ważna sprawa,
Ręce w górę, w przód i w bok, teraz przysiad, potem - skok.

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej Ćwiczyć każdy może organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

Dzieci z oddziału przedszkolnego również przystąpiły do tej akcji. W ramach tygodniowego rozkładu zajęć przedszkolaki uczestniczą w zajęciach gimnastycznych, które odbywają się dwa razy w tygodniu. Celem tych zajęć jest doskonalenie zręczności, szybkości ,rozwijanie naturalnych czynności ruchowych i sprawności fizycznej. Tego typu ćwiczenia i zabawy ruchowe sprawiają dzieciom wiele radości a przy okazji pozwalają na harmonijny i wszechstronny rozwój młodego organizmu od najmłodszych lat.

Magdalena Sowa