Obchody Dnia LOP

Liga Ochrony Przyrody - ogólnopolskie stowarzyszenie, którego celem jest ochrona przyrody. LOP to najstarszą organizacją ekologiczną w kraju. Została założona 9 stycznia 1928 roku. Godłem jest żubr z nazwą organizacji. Prezesem Zarządu Głównego LOP jest dr inż. Ryszard Kapuściński.

W Naszej szkole postanowiliśmy uczcić dzień założenia LOP-u w dość nietypowy sposób, tzn. każda klasa tego dnia umieściła przed swoim drzewkiem (sadzonym w Dniu Drzewa) pamiątkową tabliczkę.

Tabliczki te zostały wykonane samodzielnie przez uczniów, a znalazły się na nich: imiona uczniów, klasa i data posadzenia drzewka

Teraz nikt nie zapomni, które to drzewo posadził będąc uczniem tej szkoły, jak przyjedzie na zjazd absolwentów za pięć, dziesięć, a może pięćdziesiąt lat

Roksana Kaczmarek-Cichosz