DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH - AKCJA SK LOP

24 stycznia w Naszej szkole było obchodzone to nietypowe proekologiczne święto. Celem organizatorów było uświadomienie Naszym uczniom, że można swoim postępowaniem wpłynąć na otaczający nas świat.

Tak mało trzeba, żeby zadbać o środowisko i zastąpić popularną reklamówkę np. torbą ekologiczną lub wielokrotnego użytku. Dzięki takim właśnie małym inicjatywom możemy zapobiegać zanieczyszczaniu środowiska. Dziś rzadko, kto myśli globalnie, wszystkim Nam się wydaje, że jedna osoba niczego nie może zmienić... Ale jeśli takich osób będzie więcej i będą postępować zgodnie z działaniami proekologicznymi to na pewno przyroda im za to podziękuje...

Jak wyglądał ten dzień?  Na pewno towarzyszyły mu duże emocje.

Członkowie SK LOP przygotowali, krótkie przedstawienie pt. W świecie śmieci, ta inscenizacja miała uzmysłowić Nam jak postępujemy, a jak możemy postępować, aby żyć w zgodzie z przyrodą. Nasi „aktorzy” za swój występ dostali gromkie brawa. Chętnych do występów jest zawsze tak dużo, że brakuje ról, ale obiecuję, że jeszcze coś wspólnie przygotujemy. Gratuluję występującym udanego przedstawienie i dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc techniczną Smile.

Emocje tego dnia wcale po występie nie opadły, ponieważ wszyscy czekali na drugą część - czyli konkurs na Najciekawszy strój ekologiczny - EKO-CIUCH. Uczestników tego konkursu, którzy przygotowali swoje stroje było ponad 20. W rytmie muzyki przechadzali się oni po mini wybiegu i prezentowali swoje kreacje, które były oceniane przez komisję konkursową w składzie: Pani przewodnicząca Agnieszka Ławrynowicz, Pani Katarzyna Grzegrzółka oraz zaproszony gość lider SK LOP z gimnazjum im. Wybitnych Polaków Pani Dorota Klekocka. Ocenie punktowej podlegała przede wszystkim oryginalność stroju i trafność doboru materiałów. Stroje, były tak ciekawe i różnorodne, że komisja naradzała się bardzo długo nawet po ogłoszonej dogrywce, nic nie było jasne… po naradach wyłoniono zwycięzców. Nagrody otrzymali:

I miejsce - Aleksandra Hryniewicz
II miejsce - Alicja Kowalska
III miejsce - Zuzanna Łosiak
Wyróżnienia przyznano: Katarzynie Pedrycz i Darii Wilczek.

Wszystkie stroje były piękne i ciekawe, no ale jak to w konkursach, ktoś musi być pierwszy, jednak tym którym się nie udało w tym konkursie, może uda się następnym. I tymi optymistycznymi słowami chciałabym zakończyć swoje sprawozdanie z dnia bez opakowań foliowychSmile.

Organizator:
SK LOP