SĄD NAD ZANIECZYSZCZENIAMI POWIETRZA

W dniu 22 listopada 2013 r. dzieci z klas IV-VI uczestniczyły po raz pierwszy w obchodach Dnia Czystego Powietrza, zorganizowanych przez Szkolne Koło LOP.

Członkowie koła wraz z opiekunami i przy współpracy Pani polonistki Katarzyny Grzegrzółki zorganizowali apel. Uczniowie z klasy IV przygotowali krótką informację o obchodach tego dnia i jego organizatorze, czyli Fundacji Arka. Natomiast uczniowie klasy VI przygotowali inscenizację pt. Sąd nad zanieczyszczeniami powietrza.

Całe przedstawienie było bardzo realistyczne nawet stroje były jak w prawdziwym sądzie. Był prokurator, obrońca, ława oskarżonych i przysięgłych, świadkowie, policja, sekretarka oczywiście nie mogło zabraknąć również sędziego i jego sprawiedliwego wyroku.

Tego dnia zostały również rozdane legitymacje członkowskie SK LOP, które wręczyła zaproszona specjalnie na tą uroczystość Pani Prezes OZ LOP Grażyna Małkiewicz. Usłyszeliśmy słowa pochwały – za które bardzo dziękujemy. Dostaliśmy (jeszcze nieoficjalne) zaproszenie z naszym mini spektaklem na happening organizowany przez Zarząd Okręgowy w Koszalinie.

Dziękujemy bardzo za docenienie pracy i wysiłku, jaki został włożyły przez dzieci w przygotowania do tej inscenizacji.

Ale najważniejsze jest to, że wszystkie dzieci dowiedziały się o konsekwencjach palenia śmieci w piecach i jaki to ma wpływ na stan zanieczyszczenia środowiska.

Opiekunowie SK LOP

Opracowała: