ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten uczcili również uczniowie Szkoły Podstawowej w Parnowie. Każdy z nas przyniósł ze sobą swojego ukochanego misia.

Na nasze misiowe spotkanie przybyła również do nas pani dyrektor A. Ławrynowicz, panie z Biblioteki Gminnej oraz wszystkie wychowawczynie. Na początku naszego spotkania wysłuchaliśmy historii pluszowego misia, przypomnieliśmy sobie najsłynniejsze misie. Kolejnym etapem naszego misiowego spotkania było obejrzenie prezentacji multimedialnej pt. Misie, misiaki, niedźwiadki przygotowanej przez panie z biblioteki. W tym dniu odbyło się również podsumowanie konkursu literacko-plastycznego Mój przyjaciel Miś. Nagrody otrzymali w konkursie literackim:

• I miejsce Paulina Niemczuk - klasa III
  • II miejsce Radosław Sobczyński - klasa III
  • III miejsce Natalia Gąsiorowska - klasa III

Nagrody za plastyczną część konkursu otrzymali:

• I miejsce Marta Grabowska - klasa II
  • II miejsce Bartłomiej Smagieł - oddział przedszkolny
  • III miejsce Martna Leśniewska - klasa I

Nagrody dzieciom wręczyła pani dyrektor A. Ławrynowicz. Pozostałe osoby, które wykonały pracę otrzymały nagrody pocieszenia - książeczki do malowania i kolorowe piłeczki. Po emocjonującym wręczaniu nagród przyszedł czas na misiowe zabawy - śpiewanie misiowej piosenki z pokazywaniem, zabawa Wykałaczki i rękawiczka, Wyjadanie miodku. Podsumowaniem tego dnia był konkurs przyrodniczy dotyczący zwyczajów misiów, a na pamiątkę tego spotkania każdy mógł sobie zrobić pamiątkową fotografię w przygotowanej odpowiednio scenerii. Na zakończenie zabaw dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały piosenkę Jadą, jadą misie z pokazywaniem.

Dzień dzisiejszy na długo zostanie w naszej pamięci, chociażby dlatego, że w ławkach z nami siedziały pluszowe misiaczki.

Jolanta Kostecka
Magdalena Sowa