ŚWIATOWY DZIEŃ PIERNICZKÓW - ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

22 LISTOPADA 2013

Z okazji Światowego Dnia Piernika dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II wybrali się na zajęcia dotyczące tego święta do Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz prowadzone przez panią Katarzynę Janik i panią Aleksandrę Sowa.

Na początku dzieci poznały historię piernika oraz wysłuchały bajki pt. Jaś i Małgosia. Kolejnym zadaniem dzieci było pokolorowanie i ułożenie w odpowiedniej kolejności historyjki obrazkowej, wykonanie papierowych kukiełek pierniczków i ozdobienie ich przygotowanymi materiałami. Pierniczkowe kukiełki wyglądały jak żywe, a manipulowanie nimi sprawiało dzieciom wiele radości. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało pierniczkowe ciasteczka, które musiało udekorować według własnego pomysłu. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, byli bardzo skupieni podczas powierzonych im zadań oraz chętnie wykazywały się swoją kreatywnością. Po ciężkiej pracy wszyscy ze smakiem mogli spróbować swoich pierniczków.

Pierniczkowy dzień uznajemy za bardzo udany. Bawiliśmy się świetnie.

Jeszcze raz dziękujemy paniom Bibliotekarkom za bardzo mile spędzony czas i ciekawe zajęcia.

Magdalena Sowa
Jolanta Kostecka