ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 LISTOPADA 2013

Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Różne są formy wyrażania życzliwości, m.in. uśmiech, dobre słowo, uścisk, pomoc. To nieprawda, że tylko negatywne emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość i w Dniu Życzliwości możemy się przekonać, że życzliwość naprawdę sprawia przyjemność!!! Bądźmy życzliwi nie tylko jeden dzień w roku, ale przez cały rok, bo...Naprawdę tym, czego duch świata od nas oczekuje, nie jest wcale sprawiedliwość, ale życzliwość /L. Kołakowski/

Tym cytatem L. Kołakowsiego rozpoczął się w naszej szkole Dzień Życzliwości. Jest to impreza, która po raz pierwszy zawitała w naszym kalendarzu imprez szkolnych. W tym dniu uczniowie naszej szkoły zastanawiali się , co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak możemy ją okazywać kolegom, bliskim, osobom starszym. Szara codzienność nabrała żywych, radosnych barw, a dominującym kolorem stał się zielony. Uczniowie wzięli udział w podróży do krainy złości, radości i spokoju, gdzie mogli okazać swoje emocje. W trakcie tego dnia każda klasa wykonała Drzewo Życzliwości, a także wspólnie stworzyliśmy Kodeks Przyjaźni i Życzliwości, pod którym wszyscy uczniowie podpisaliśmy się przyklejając serduszko ze swoim imieniem. Finałem tego dnia było wypuszczenie balonika przez każde dziecko w górę.

To był bardzo przyjemny dzień…, ale tak naprawdę, możemy mieć go, na co dzień, wystarczy być optymistą i z uśmiechem patrzeć na każdy dzień życia.

Magdalena Sowa
Jolanta Kostecka