Dzień Bez Papierosa

W dniu 18 listopada 2013 r. dzieci z klas IV-VI uczestniczyły w corocznych obchodach Dnia Bez Papierosa, zorganizowanych przez Szkolne Koło PCK.

Członkowie koła zaprezentowali dla wszystkich piosenki do znanych melodii, które były związane z tematem, humorystyczne i wpadające w ucho.

Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o szkodliwości palenia papierosów, po której nastąpiło losowanie uczestników konkursu. Trzech szczęściarzy z każdej klasy odpowiadało na pytania, układało puzzle i rozwiązywało krzyżówkę o tematyce antynikotynowej. Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji, zwyciężyła klasa V, drugie miejsce zajęła klasa VIb, trzecie VIa oraz czwarte klasa IV.

Ale najważniejsze jest to, że wszystkie dzieci dowiedziały się o konsekwencjach m.in. chorobach, wynikających z palenia papierosów i zgodnie na koniec powiedziały, że po takich informacjach nie mieliby ochoty zapalić papierosa.

Justyna Smagieł