DZIEŃ WALKI Z GŁODEM W PARNOWIE

16 - 17 PAŹDZIERNIK 2013

16 października obchodziliśmy Dzień Żywności. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas młodszych od pewnego czasu zbierali żywność, która została przekazana do PCK w Koszalinie, a następnie trafiła do ludzi potrzebujących. Mamy też stanęły na wysokości zadania i upiekły pyszne ciasta, które trafiły do ludzi ubogich.

17 października to z kolei Dzień Walki z Głodem i Ubóstwem na całym świecie. Tego dnia w naszej szkole odbył się apel, na którym mówiliśmy o ludziach głodujących i o tym jak wielki ilości żywności się marnuje. Dzięki sponsorom - właścicielowi sklepu w Laskach Koszalińskich panu Ryszardowi Onaszkiewiczowi, właścicielce sklepu w Parnowie pani Monice Jusiel oraz Piekarni Bajgiel w Będzinie mieliśmy wspólne śniadanie. Każde dziecko otrzymało bułkę z wędliną lub żółtym serem, a do tego jogurt.

Wszystkim takie wspólne śniadanie bardzo smakowało i podobało9 się. Niektórzy nawet prosili o dokładkę.

Jolanta Kostecka