Z odblaskami bezpieczniej

22 października 2013 r. w naszej Szkole w Parnowie wręczono wszystkim dzieciom z klas 0-III kamizelki odblaskowe ufundowane przez Departament Komunikacji Społecznej ARiMR w ramach akcji Bezpieczeństwo dzieci na drogach.

W spotkaniu, zorganizowanym przez Szkolne Koło PCK, uczestniczyli: Kierownik Koszalińskiego BP Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Waldemar Smagieł oraz Zastępca Kierownika- Renata Borucka-Zahradnik, a także funkcjonariusze Policji: mł. asp. Krystian Syta i st asp. Sławomir Drutel oraz Straży Gminnej: Katarzyna Wolin i Andrzej Janiuk.

Przedstawiciele służb mundurowych wygłosili prelekcję o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym oraz o znaczeniu używania elementów odblaskowych. Nasi uczniowie zainteresowani tematem, chętnie słuchali prelekcji, zadawali i odpowiadali na pytania. Kierownik BP w Koszalinie opowiedział o prowadzonej „akcji kamizelkowej”, podkreślając rolę elementów odblaskowych w poruszaniu się po drogach. Opowiedział też dzieciom o działaniach i pracy w ARiMR.

Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał kamizelkę odblaskową oraz słodką niespodziankę. Akcja odblaskowa bardzo podobała się naszym uczniom. Dziękujemy jeszcze raz naszym gościom za poświęcony czas!!!Smile

Justyna Smagieł