MARCHEWKOWY ZAWRÓT GŁOWY

23 październik 2013

Dziś w naszej szkole odbył się marchewkowy dzień. Dzieci były ubrane na pomarańczowo, a na głowach miały marchewkowe czapki. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klasa II miały marchewkowe zajęcia.

Wszyscy spotkaliśmy się u przedszkolaków. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi marchewka i dlaczego jest taka zdrowa. Słuchaliśmy wiersza J. Brzechwy pt. Marchewka i bawiliśmy się przy piosence Urodziny Marchewki. Następnie w grupach wykonaliśmy marchewkowe prace: sok i surówkę z marchewki i jabłek, tekturowe duże marchewki. Po zakończonej pracy jedliśmy marchewkowe ciasto, które wykonały mamy i surówkę, popijając to wszystko zdrowym marchewkowym sokiem. Wszystkim bardzo smakowało. A wypijając sok i zjadając marchewkowe ciasto każdy stał się przyjacielem marchewki. Klasa I natomiast wykonywała plakaty pt. Ja i marchewka. Prace są bardzo pomysłowe i kolorowe ozdabiają szkolny korytarz.

Marchewkowy Dzień był inny od wszystkich i uznajemy go za bardzo udany. Bawiliśmy się świetnie.

Jolanta Kostecka
Magdalena Sowa