SPOTKANIE Z MUZYKĄ

21 październik 2013

W tym dniu w szkole w Parnowie odbył się koncert umuzykalniający pt. Etniczny puzzel w wykonaniu muzyków z Koszalińskiej Filharmonii.

Celem tego spotkania było pokazanie piękna muzyki, kształtowanie preferencji muzycznych oraz właściwego zachowania się na uroczystościach. Uczniowie w trakcie trwania koncertu mieli okazję dostrzec zmiany dynamiki , tempa i wysokości dźwięku utworu muzycznego mogli to wyrazić klaszcząc. Dzieci wysłuchały utworów ze światowej i europejskiej klasyki, poznali historię ich powstania oraz ciekawostki z życia kompozytorów. Duże zainteresowanie wzbudziły instrumenty na których grali muzycy- fagot, skrzypce, akordeon oraz poznać ich brzmienie. Dzisiejszy koncert pozwolił na wprowadzenie dzieci w świat muzyki. Świat muzyki jest dobrym sposobem na kształtowanie i zaspokajanie potrzeb estetycznych uczniów.

Magdalena Sowa