JESIENNY RAJD PIESZY DOLINĄ RADWI

19 październik 2013

W sobotni dzień grupa wędrowców z naszej szkoły udział w rajdzie pieszym. Był to II Pieszy Rajd Jesienny Doliną Radwi. Trasa rajdu przebiegała Niedalino-Rosnowo.

Meta rajdu znajdowała się w Szkole Podstawowej w Rosnowie. Trasa naszej wędrówki była przepiękna. Maszerowaliśmy pięknymi lasami mieszanymi i świerkowymi. Po drodze zbieraliśmy grzyby. Idąc mijaliśmy jezioro Hajka, które powstało na skutek spiętrzenia wody rzeki Radwi z zaporą. Widzieliśmy też elektrownie wodną w Niedalinie oraz elektrownię wodną w Rosnowie. Trasa rajdu była dosyć długą, ale piękna pogoda i wspaniałe widoki rekompensowały nasze zmęczenie. Po dotarciu na miejsce mety czekał na nas gorący posiłek i mogliśmy odpocząć. W tym czasie chętne dzieci brały udział w konkursie krajoznawczym. Nasz kolega Dominik Krakowiak zajął II miejsce . Najmłodsze uczestniczki rajdu Martyna Leśniewska i Nastka Kazimierczak otrzymały odznaki Siedmiomilowe butki. Do domu wracaliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

Jolanta Kostecka
Małgorzata Rzeszutek