W KRAINIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO

Fascynujący świat energii poznali uczniowie klas szóstych na lekcji przyrody. Dzięki edukacji poprzez zabawę, uczniowie mogli o trudnych zagadnieniach związanych z prądem elektrycznym dowiedzieć się w przystępny sposób.

Po takiej lekcji, chyba już wszyscy szóstoklasiści wiedzą:
Jak to się dzieje, że żarówka świeci?
Czy możliwe jest życie bez prądy?
Co to są przewodniki i izolatory?

Pomoce dydaktyczne do tej i kilku innych jeszcze lekcji wypożyczyła nam Pani Marzena Jurkowska, której BARDZO DZIĘKUJEMY. Zestaw małego elektryka umożliwił każdemu uczniowi na zbudowanie samodzielnie obwodu elektrycznego. Każdy mógł się przekonać, co jest przewodnikiem, a co izolatorem. I na czym polegają różnice między tymi pojęciami.

Zabawy było dużo, ale i zaangażowanie bardzo ogromne. Znaleźli się nawet tacy uczniowie, którzy potrafili podać ponad 80 przewodników i izolatorów. Należy tutaj dodać, iż każdy zapisany w zeszycie przedmiot został wcześniej włączony do obwodu.Smile

Moje gratulacje!!!

Opracowanie:
Roksana Kaczmarek-Cichosz

A tak wypowiadali się uczniowie:

- Dzisiejsza lekcja przyrody była bardzo ekscytująca i ciekawa. Mieliśmy dowiedzieć się, co to są przewodniki i izolatory oraz zbudować obwód elektryczny. Pracowaliśmy w grupach i fajnie nam się współpracowało.

Była miła atmosfera i bardzo dobra zabawa.

Alicja Kowalska
wraz z uczniami klas szóstych