Dni Walki z Głodem i Ubóstwem w klasach IV-VI

W dniach 16 i 17 października 2013 r. z inicjatywy Szkolnego Koła PCK uczniowie klas IV-VI bardzo zaangażowali się w kampanię niesienia pomocy najuboższym.

Dzieci zbierały produkty żywnościowe: mąkę, cukier, makaron, kaszę, konserwy i itp. oraz przyniosły upieczone z rodzicami ciasta, które następnie w dniu 16 października zostały przekazane do Zarządu Rejonowego PCK w Koszalinie i rozdysponowane dla Hospicjum, Domu Samotnej Matki lub noclegowni ludzi bezdomnych.

Z kolei dnia 17 października obejrzały prezentacje multimedialne, przygotowane przez panią Agnieszkę Kolanowską, dotyczące głodu i ubóstwa na świecie. Po przejmujących i wzbudzających głębokie emocje zdjęciach i informacjach, przyszedł dla dzieci czas zastanowienia. Uczniowie dowiedzieli się wiele na powyższe tematy, dopytując nauczycieli o ideę wolontariatu. Wszystkim darczyńcom dziękuję i zachęcam do wyciągania swojej pomocnej dłoni każdego dnia. Może właśnie twój kolega, czy koleżanka potrzebuje wsparcia? Niekoniecznie materialnego, bo czasem wystarczy tylko miłe słowo...

Justyna Smagieł