SIECIAKI

4 października odwiedzili nas w szkole w Parnowie aktorzy z Toruńskiej grupy T z przedstawieniem pt Sieciaki z Leśnej Doliny.

Bohaterzy przedstawienia: Florian, Malwina, mysz Adela i wiedźma Plotka pokazali nam jakie zagrożenia czekają na dzieci w Internecie. Mała informacja czy jakieś śmieszne zdjęcie umieszczone na portalu społecznościowym może bardzo uprzykrzyć nasze życie i relacje z kolegami. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstają internetowe plotki. Jednocześnie bohaterzy przedstawienia uświadomili nam, że najważniejszą rzeczą jest zgłoszenie tego faktu dorosłym. Poznaliśmy zasady korzystania z Internetu np.:

• mów kiedy dzieje się coś złego
  • nie podawaj swoich danych osobowych osobom nieznajomym
  • nie nawiązuj kontaktów z nieznajomymi
  • nie ufaj osobom poznanym przez Internet
  • zainstaluj program zabezpieczający i antywirusowy

Poznaliśmy strony internetowe, z których możemy skorzystać w razie potrzeby, są to: www.sieciaki.pl, www.helpline.org.pl. Możemy też skorzystać z następującego numeru telefonu: 800 100 100. Korzystając z tych wszystkich rad i różnych zabezpieczeń nie powinniśmy mieć kłopotów i będziemy wyłącznie korzystać ze stron przeznaczonych dla dzieci.

Jolanta Kostecka