ŚWIĘTO DRZEWA

10 października obchodziliśmy w szkole w Parnowie Święto Drzewa. W święcie tym brał udział oddział przedszkolny i klasa II ze swoimi wychowawczyniami.

Celem tego dnia było kształtowanie właściwych postaw i nawyków dotyczących ochrony środowiska naturalnego oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo zagrażające środowisku ze strony człowieka. Na początku zajęć dzieci rozwiązywały krzyżówki i zagadki związane z lasem i drzewami, poznały budowę drzewa, a następnie próbowały podczas zabawy zamienić się w małe wirujące nasionko. Odbywało się to wszystko przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. Po zakończonych zabawach ruchowych dzieci wykonały prace plastyczne w grupach. Powstały piękne jesienne drzewa. Wszystkie dzieci od swoich Pań otrzymały Kodeks Młodego Ekologa i złożyły przyrzeczenie przyjaciela przyrody. Zakończeniem dnia były zabawy na świeżym powietrzu: przytulanie do drzewa, mierzenie najgrubszego drzewa oraz sadzenie krzewów i jabłoni, która otrzymała imię Drewniak. Po tych zajęciach dzieci wiedzą, że drzewa odgrywają dużą rolę w życiu człowieka - dają nam dużo tlenu i czystego powietrza, są domem dla zwierząt i ptaków.

Wszystkim uczestnikom zajęć ten dzień sprawił wiele radości, chociaż do domu wróciliśmy trochę zmęczenie nadmiarem wrażeń.

Magdalena Sowa
Jolanta Kostecka