Samorząd Uczniowski wybrany

Początek października to już od wielu lat tradycyjne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Tydzień poprzedzający wybory, upłynął na prezentacji 12 kandydatów ubiegających się o odpowiedzialne stanowisko- Przewodniczącego Samorządu.

Nie zabrakło plakatów wyborczych, ulotek reklamujących daną osobę, na których zamieszczone były programy wyborcze. Najwięcej emocji wzbudziła debata, podczas której startujący w wyborach jeszcze raz przypomnieli swój program , a także przed społecznością szkolną odpowiadali na pytania przyszłych wyborców. Pytania były konkretne, czasami trudne i podchwytliwe. Wszyscy kandydaci zaprezentowali swoją osobę w sposób atrakcyjny, co na pewno ułatwiło podjęcie decyzji pozostałym.

W czwartek odbyły się prawdziwe wybory. Nad przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza, w skład której wchodzili gospodarze klas IV-VI. Po zliczeniu głosów okazało się, że potrzebna będzie druga tura wyborów, ponieważ trzech kandydatów ubiegających się o funkcję zastępcy przewodniczącego uzyskała jednakową liczbę punktów.

Ostatecznie Przewdoniczącym Samorządu został - Eryk Wilczek ( kl VIa ), Zastępcą - Zuzanna Łosiak (kl V), Skarbnikiem - Aleksandra Hryniewicz (kl IV).

Zwycięzcom gratulujemy, życzymy owocnej pracy. Mamy nadzieję, że sumiennie będziecie wypełniać swoje obowiązki.

Opracowała :
Anetta Petin