Debata o sporcie

Od września 2013 r. nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie WF z klasą. Przez cały rok szkolny nauczyciele wraz z uczniami prowadzą zajęcia związane z ruchem, bezpieczeństwem, higieną i zdrowym odżywianiem. Założony został także szkolny blog internetowy, na którym na bieżąco zamieszczają informacje i zdjęcia, dotyczące powyższego programu.

W dniach 10 i 11.10.2013 r. uczniowie na lekcjach informatyki z p. Marzeną Jurkowską wypełniali ankiety dotyczące programu WF z klasą.

W dniu 10.10.2013 r. na lekcjach języka polskiego uczniowie klas VIa i VIb przygotowywali się do debaty Sportowy Okrągły Stół. Najpierw zostali zapoznani z programem WF z klasą. Później puścili wodze fantazji, wyobrażając sobie i opisując idealna lekcję wychowania fizycznego. Następnie ćwiczyli umiejętność argumentowania, pisząc, co i dlaczego podoba im się i nie podoba na wychowaniu fizycznym. Na koniec zaś dyskutowali, co możemy zrobić, by było jeszcze lepiej. Wszyscy uczniowie swobodnie wyrażali swoje opinie i chętnie zgłaszali pomysły na nowoczesne i mądre lekcje wychowania fizycznego.

W dniu 11.10.2013 r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w debacie Sportowy Okrągły Stół, otwartej przez p. dyrektor Agnieszkę Ławrynowicz. Dyskusja poprzedzona była prezentacją multimedialną, dotyczącą programu WF z klasą. Pokaz dotyczył wszystkich możliwych sześciu zadań do wyboru. Debatę przygotowały i prowadziły p. Małgorzata Rzeszutek, Justyna Smagieł i Katarzyna Grzegrzółka. Uczniowie, przedstawiając wypracowane postulaty podczas debaty, jednogłośnie wybrali jedno obowiązkowe zadanie do realizacji w pierwszym półroczu roku szkolnego 2013/2014. Jego tytuł to: Zainicjować atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne. Pozostałe zadania, m.in. Zachęcanie do zdrowego jedzenia w szkole i Zwiększanie aktywności osób mniej uzdolnionych sportowo realizujemy na bieżąco.

Debata Sportowy Okrągły Stół przebiegła bardzo sprawnie i zakończyła się sukcesem w formie wypracowanego wniosku o zwiększenie samodzielnych lekcji WF w sali gimnastycznej.

Małgorzata Rzeszutek
Justyna Smagieł