NA WESOŁO POZNAJEMY BEZPIECZNY INTERNET

4 października 2013 r. uczniowie klas IV-VI obejrzeli spektakl kabaretowy Sieciaki w wykonaniu Grupy T z Torunia.

W widowisku poruszono tematy: cyberprzemocy, bezpieczeństwa w Internecie, zdrowego stylu życia oraz profilaktyki uzależnień.

Przygoda naszych uczniów z Sieciakami rozpoczęła się w chwili, gdy Żółwik Florek natrafił w Internecie na kompromitujące go zdjęcie, zdjęcie, pod którym umieszczono obraźliwe komentarze. Z pomocą przyjaciółki Malwiny postanowił znaleźć winowajcę.

Bohaterowie wyruszyli więc na spotkanie z Wiedźmą Plotką, która poinformowała ich o istnieniu drużyny Sieciaków - grupy dzieciaków bardzo dobrze znających zasady bezpiecznego poruszania się w Sieci... A co było dalej?

Przedstawienie - mądre i zabawne - było dla uczniów lekcją, jak być bezpiecznym w Internecie, jak ciekawie spędzać czas wolny (nie koniecznie przed monitorem). Było też okazją do gry aktorskiej i nauki Zumby.

Za walory edukacyjne, wrażenia estetyczne i świetną zabawę dziękujemy p. dyr Agnieszce Hryniewicz.

A oto adresy serwisów propagujących bezpieczeństwo w Sieci:

www.sieciaki.pl
www.helpline.org.pl