PRZEDSTAWIENIE "POLAK MAŁY"

Dnia 27.09.2013 roku uczniowie naszej szkoły wyjechały na spektakl teatralny pt. Polak mały do Kina Kryterium w Koszalinie. Dzięki temu spektaklowi dowiedzieliśmy się co to jest patriotyzm i kto to jest patriota.

Przypomnieliśmy sobie wiersz pt. Elementarz Małego Polaka. Aktorzy przypomnieli nam legendy O Lechu, Czechu i Rusie, O flisakach, O syrence Warszawskiej i O Wandzie co nie chciała Niemca. Aktorzy poprzez swoje stroje i grę pokazali dzieciom jak ważny w życiu każdego Polaka jest patriotyzm.

Dzieci były zachwycone, nowe miejsce i cała ta zaczarowana teatralna aura wywarła na nich ogromne wrażenie.

Jolanta Kostecka