Europejski Dzień Języków Obcych

Jak co roku, 26 września 2013 r. obchodziliśmy święto Europy i jej języków. W tym dniu umacniamy nasze poglądy, że języków obcych trzeba się uczyć.

Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole zorganizowany został przez nauczycielki języków obcych: Justynę Smagieł i Annę Felczak. Obejmował on występy artystyczne oraz obszerny konkurs wiedzowo - językowy. Przedstawiciele klas IV-VI, godnie reprezentując swoje klasy, zmierzyli się z pytaniami z zakresu geografii, historii, języka angielskiego, języka niemieckiego, wiedzy os słynnych Europejczykach, a także ciekawostek kulinarnych naszego kontynentu. Quiz przyniósł mnóstwo emocji. Poziom wiedzy wszystkich klas był wyrównany i ostateczne wyniki były bardzo zbliżone. I miejsce w konkursie zajęła klasa VIb, II miejsca - klasy V i VIa, a III miejsce - klasa IV, którą bardzo należy pochwalić za dużą wiedzę.

Ten szczególny dzień, każdego roku podkreśla rolę i znaczenie znajomości języków obcych. Dzieci mają okazję zdobycia nowych informacji o krajach europejskich, a także są bardziej zmotywowane do dalszej nauki.

Justyna Smagieł