Bezpieczeństwo naszych uczniów

Rok szkolny 2013/2014 jest rokiem bezpieczeństwa i ruchu. A wiadomo, że poruszać należy się bezpiecznie. W związku z powyższym, w dniach 24 i 25 września 2013 r. w naszej szkole odbyły się prezentacje i pogadanki, zorganizowane przez Szkolne Koło PCK.

Dzieci z klas 0-VI obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, zachowaniu na jezdni i poboczu, bezpieczeństwa w autobusie szkolnym, w szkole, podczas przerw międzylekcyjnych, w domu i na podwórku.

Przypomniane zostały także zasady zachowania względem psa i osób obcych oraz powtórzone wszystkie numery alarmowe. Dzieci zadawały wiele pytań, na które nauczyciele udzielali szczegółowych odpowiedzi. Natomiast po prezentacji dzieci prawidłowo odpowiedziały na wszystkie zapytania nauczycieli. Po zajęciach głos zabrała również pani pedagog, która uwrażliwiła dzieci na zachowanie prawidłowych postaw w szkole i poza nią. Naszym drogim uczniom życzymy bezpiecznego roku szkolnego!

Justyna Smagieł