SPRZĄTANIE ŚWIATA

Już od 20 lat, w trzeci tydzień września, organizowana jest akcja Sprzątanie świata. W tym roku odbywa się ona pod hasłem ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ.

Również i nasi uczniowie czynie się w nią włączyli. Każda z klas, miała przydzielony teren do sprzątania: okoliczny lasek, pobliskie zarośla i teren wokół szkoły. W sumie zebrano sześć worków śmieci i ...kilkanaście pięknych maślaków. Akcja poprzedzona była apelem, na którym omówione zostały cele akcji jak i zasady segregacji śmieci.

Była to jedna z wielu przewidzianych akcji szkolnego koła LIGI OCHRONY PRZYRODY, która w tym roku rozpoczyna swoją działalność. Następna akcja już w październiku!!!

Opiekunowie LOP-u:
Roksana Kaczmarek- Cichosz: