Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

2 września o godzinie 9.00 zabrzmiał po dwumiesięcznej przerwie pierwszy dzwonek w Naszej szkole. Oznajmił on wszystkim, że wakacje się już skończyły, a zaczął się nowy rok szkolny.

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014 odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie licznie zebrali się zaproszeni goście, rodzice i wszyscy uczniowie Naszej szkoły.

W pierwszej części uroczystości wysłuchaliśmy przemówienia Pani Agnieszki Ławrynowicz, która pełni w tym roku szkolnym obowiązki dyrektora szkoły. Pani Dyrektor przywitała gości, uczniów, rodziców i przedstawiła wszystkim zebranym całą kadrę pedagogiczną. Szczególnie serdecznie przywitała w murach Naszej szkoły uczniów klasy pierwszej, gdyż dzisiejszy dzień był tak naprawdę dla nich początkiem nauki. Wyraziła również nadzieję, że to pierwsze spotkanie z Naszą szkołą będzie ważnym momentem w ich życiu. Stres, który towarzyszył nowym adeptom był bardzo duży, czego dowodem były łzy na ich policzkach. W celu umilenia pierwszych chwil w szkole wszyscy pierwszoklasiści, dostali upominek w postaci plecaka, a dzieci z oddziału przedszkolnego kosz słodyczy. Sponsorem plecaków była firma GAZ - SYSTEM S.A. z Poznania.

Pani Dyrektor życzyła Wszystkim uczniom powodzenia w odkrywaniu tajników oraz satysfakcji z nauki.

Spośród zaproszonych gości, głos zabrał Pan Wicestarosta Andrzej Leśniewicz oraz Radny Gminy Biesiekierz Pan Jan Lach. Zostały również odczytane listy: Minister Edukacji Krystyny Szumilas oraz Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

1 września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, lecz również kolejna rocznica historycznego wydarzenia. 1-go września 1939r. rozpoczęła się II wojna światowa. Uczniowie Naszej szkoły oraz wszyscy zebrani uczcili tę rocznicę minutą ciszy...

Wspominać chwile spędzone podczas wakacji będziecie jeszcze przez kilka tygodni, jednak już od jutra trzeba zacząć pracować na następne świadectwo szkolne. Wszystkim uczniom Naszej szkoły nauczyciele życzą wielu sukcesów w nauce, ale przede wszystkim urzeczywistniania własnych marzeń.

Opracowanie: Roksana Kaczmarek-Cichosz