DZIEŃ PRZYJACIELA

14 CZERWCA 2013

Chcę być Twoim przyjacielem. Na zawsze, bez żadnych przerw. Kiedy wzgórza staną się płaskie, a rzeki wyschną, kiedy błyskawice pojawią się zimą, kiedy śnieg spadnie latem, kiedy niebo zmiesza się z ziemią - nawet wtedy nic nas nie rozdzieli.

Dzień Przyjaciela w kalendarzu obchodzimy 9 czerwca. Przedszkolaki z grupy PSZCZÓŁKI ten dzień świętowały 14 czerwca. W całym przedszkolu pojawiły się czerwone serduszka, a każde dziecko zostało zaproszone do Krainy Przyjaźni. Podczas zajęć dzieci wymieniły cechy prawdziwego przyjaciela, odpowiedziały na pytanie, kto to jest przyjaciel i dlaczego jest taki ważny w życiu. Wysłuchały opowiadanie o Przyjaźni, a także zapoznały się zasadami jakimi powinna wyróżniać się prawdziwa przyjaźń. Okazało się, że dzieci dużo wiedzą na temat przyjaźni i rozumieją jej znaczenie w codziennym życiu. Bardzo często przyjaźnie zawierane w przedszkolu trwają latami, są trwałe i wartościowe. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne pt. Serduszko dla przyjaciela, które mogły wręczyć przyjacielowi.

Opracowanie: Magdalena Sowa