POWIEDZIELIŚMY "STOP" NARKOTYKOM, ALKOHOLIZMOWI, PRZEMOCY OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT "ŚWIADOMA SZKOŁA"!

23 maja 2013 r. gościli w Naszej Szkole przedstawiciele Fundacji Jesus Christ Security - Oddział Sianów: Daniel Harasym i Karolina Pałasz oraz zaprzyjaźniony z Fundacją wokalista Artaszes Barojan - ARCI. W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjno-Profilaktycznego przeprowadzili warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Celem Fundacji jest zapobieganie narkotykom, alkoholizmowi, przemocy oraz właściwe reagowanie w chwili pojawiania się uzależnień w środowisku lokalnym. Dlatego też nasi Goście promowali wśród uczniów zdrowy styl życia i alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Zachęcali do mówienia NIE osobom proponującym używki.

Założyciel oraz dyrektor Oddziału Fundacji wspomniał o popełnionych przestępstwach i latach spędzonych w więzieniu. Opowiedział o przemianie i trudnościach związanych z wyborem właściwej drogi. Towarzyszący mu przyjaciele mówili o kontaktach z narkotykami, alkoholem i przemocą.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prawdziwych historii. Obejrzeli także prezentację multimedialną o tym, jak dochodzi do uzależnień, jak je dzielimy, od czego można się uzależnić. Wysłuchali również piosenek-świadectw w wykonaniu ARCIEGO.

Mamy nadzieję, że spotkanie na długo zostanie w Waszej pamięci, a słowa, które usłyszeliście, nie będą Wam obojętne - tak jak nam nie jest obojętne, co się z Wami dzieje.
Pamiętajcie, że jesteśmy po to, aby Was wspierać, służyć radą i pomocą.

Katarzyna Grzegrzółka,
Roksana Kaczmarek-Cichosz