DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

15 MAJ 2013

Niezapominajki są to kwiatki z bajki, rosną nad potoczkiem, patrzą żółtym oczkiem, i tak szepcą do mnie - Nie zapomnij o mnie.

Mało kto wie, że w maju wypada taki dzień, ale my dzieci z grupy pszczółki już wiemy. Wiemy już co oznacza i z czym się wiąże. Dzień Niezapominajki, to dzień szczególny? dzień przyjaźni i życzliwości wobec drugiej osoby. To dzień życzliwości również dla przyrody, dla naszego środowiska. Niezapominajki są koloru niebieskiego i ten kolor tego dnia królował w naszej grupie. W rym dniu dzieci wysłuchały opowiadania pt. Prawdziwa historia niezapominajki, malowały niezapominajki oraz dowiedziały się skąd pojawił się pomysł ustanowienia Dnia Polskiej Niezapominajki. Na zakończenie zajęć dzieci złożyły Przyrzeczenie Małego Przyrodnika, a w ogrodzie szkolnym posadziły sadzonki niezapominajek. Dzięki takim zajęciom w dzieciach został rozbudzony szacunek i miłość do otaczającej przyrody.

Magdalena Sowa