Na swojską nutę... polska wieś...

W dniu 30.04.2013 r. w naszej szkole pojawił się... skansen wsi polskiej. Przeniósł on społeczność szkolną w dawne czasy, ukazując sprzęt i inne symbole, kojarzące się z sielskimi klimatami: sita, maselnice, koła od wozu, uzdy, lampy i wiele innych eksponatów.

Stanowią one stały element tej wystawy, do obejrzenia której serdecznie wszystkich zapraszamy. Cała ekspozycja nie mogłaby odbyć się bez pomocy państwa Marzeny i Piotra Łosiak, Janiny i Ryszarda Smagieł oraz Agnieszki i Ireneusza Hryniewicz. Wielkie podziękowania !!!

Jednak mamy lekki niedosyt i zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców naszej gminy do włączenia się do akcji naszej szkoły. Prosimy o wzbogacenie szkolnego skansenu swoimi eksponatami. Wszystkie przedmioty po zakończeniu wystawy zostaną oczywiście oddane.Smile

Agnieszka Kolanowska