RYBY – ŚWIAT WOKÓŁ NAS

W dniu 22 czerwca 2022 roku, uczniowie klas I-III brali udział w warsztatach dotyczących historii, kultury i tradycji związanych z zawodem rybaka oraz rybołówstwem.

Zajęcia prowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Osady Nadmorskiej w Chłopach w oparciu o projekt „Ryby – świat wokół nas” organizowany przez Mieleńską Lokalną Organizację Turystyczną. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią rybołówstwa w naszym regionie od roku 1900 do czasów obecnych. Podczas prelekcji i pokazu multimedialnego przenieśliśmy się w świat szyprów, szkutników i naszych rówieśników, którzy pracowali przez całe dnie z dorosłymi, a do szkoły uczęszczali tylko zimą. Następnie uczniowie poznali ryby żyjące w Bałtyku. Mogli się im dokładnie przyjrzeć dzięki ich pluszowym kopiom, które wzbudziły duże zainteresowanie. Na koniec dzieci rysowały wybrane przez siebie ryby, za co zostały wynagrodzone małą, złotą rybką J.

Dziękujemy serdecznie naszym Gościom ze Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Osady Nadmorskiej w Chłopach za przybycie i ciekawe zajęcia, które z pewnością wzbogaciły naszą wiedzę o faunie nadmorskiego regionu, naszej małej Ojczyzny.