ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W dniu 4 kwietnia 2022 roku korytarze i klasy naszej szkoły wypełnił kolor niebieski.

To uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej placówki ubrali się na niebiesko, by w ten sposób okazać wsparcie i zrozumienie dla osób cierpiących na spektrum autyzmu. "Na niebiesko dla autyzmu" było naszym hasłem przewodnim. Tego dnia odwiedzili nas mali przyjaciele z Gminnego Przedszkola w Parnowie, aby wraz z uczniami z klasy II a uczestniczyć w zajęciach integracyjno - sensorycznych. Pierwsze zadanie naszych gości polegało na odnalezieniu ukrytych w szkole skarbów. Po otrzymaniu mapki maluchy wyruszyły na poszukiwania. Spotkanie z dziećmi z II a rozpoczęła wesoła piosenka, którą zaśpiewali uczniowie włączając do zabawy naszych gości. Następnie dzieci wzięły udział w zadaniu "Zaburzone zmysły - jak funkcjonują? Dotyk" w którym miały odgadnąć jaki przedmiot dotykają. Trudność polegała na tym, iż go nie widziały i dobrze nie wyczuwały, ponieważ miały na dłoniach rękawiczki. Następnie dzieci spacerowały po ścieżce sensorycznej stopami wyczuwając fakturę drogi. Zadanie "szybko do celu" polegało na slalomie pokonywanym przez skakanie na piłce. Kolejna praca miała pokazać, jak trudno funkcjonować bez zmysłu wzroku. Pod okiem drugoklasistów przedszkolaki miały namalować farbami twarz, oczywiście z chustką na oczach! Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały balonowe upominki oraz zostały poczęstowane popcornem. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a na szkolnym boisku wypuściliśmy niebieskie balony.

Dziękujemy serdecznie naszym miłym Gościom z Gminnego Przedszkola w Parnowie za przybycie i wspólnie spędzony czas. Było nam bardzo miło Was wszystkich gościć!