PIERWSZA WIZYTA KL 2B W BIBLIOTECE

26 października 2021 r. klasa 2b pierwszy raz uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w bibliotece szkolnej.

Uczniowie poznali pomieszczenie biblioteki, regulamin i zasady panujące w bibliotece. Wraz z nauczycielem bibliotekarzem uczniowie omówili cechy dobrego czytelnika oraz poznali prośby książki skierowane do dzieci. Nie obyło się też bez małego quizu, który pokazał, że uczniowie doskonale znają baśnie braci Grimm oraz H. CH. Andersena. Cała klasa otrzymała w nagrodę odznakę Znawcy Bajek. Na koniec spotkania dzieci mogły wypożyczyć swoje pierwsze ciekawe książeczki.

Dorota Klekocka