GRACJAN STERNA MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW W BOKSIE JEDWABNO 2021

26.09.2021r. Uczeń klasy VIII B Szkoły Podstawowej im. kpt. Wł. Wysockiego – Gracjan Sterna został Mistrzem Polski 2021 Młodzików w boksie.

Gracjan serdecznie Ci gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy kolejnych zwycięskich walk!!Zawody odbyły się 26.09.2021 r. w Jedwabnie w województwie warmińsko – mazurskim. Gracjan reprezentował koszaliński „Fihgt Club Koszalin”, z którym swoją przygodę rozpoczął w 2020 r. Wszystko zaczęło się od wizyty zawodników koszalińskiego Fight Clubu wraz z trenerem Kamilem Pawłowskim i absolwentką naszej szkoły Agatą Kawecką w murach naszej hali sportowej. Celem spotkania było zachęcenie naszych uczniów do rozpoczęcia treningów bokserskich oraz propagowanie boksu wśród młodzieży. I warto było podjąć wyzwanie!!! Na którego efekty nie trzeba było czekać zbyt długo. Doskonałym tego przykładem jest Gracjan, który z zaangażowaniem i oddaniem poświecił się rozwijaniu swojej pasji, jaką jest boks. Po niespełna dwóch latach swojej przygody z boksem i rozwijaniu swoich umiejętności bokserskich Gracjan został Mistrzem Polski. To świetna wiadomość dla całej społeczności uczniowskiej oraz nauczycieli i wszystkich mieszkańców naszej gminy, ponieważ mamy kolejnego Mistrza, który jest uczniem Szkoły Podstawowej im. kpt .Wł. Wysockiego w Biesiekierzu. Absolwentka - Agata Kawecka zapoczątkowała zwycięskie walki a Gracjan kontynuuje dobrą passę, rozpoczynając od najwyższego szczebla, z czego bardzo się cieszymy i jesteśmy bardzo dumni.

Anna Sowa